Klasa I a liceum gościła Pana Ryszarda Tomaszewskiego – polskiego sztangistę, wielokrotnego medalistę Igrzysk Paraolimpijskich.

sztangista3

20 października uczniowie liceum z klasy Ia mieli zaszczyt gościć na zajęciach wychowania fizycznego Pana Ryszarda Tomaszewskiego

Ryszard Tomaszewski to polski sztangista,  wielokrotny medalista Igrzysk Paraolimpijskich, odznaczony Złotym Krzyżem Zasług i Krzyżem Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski. Wybitny sportowiec podczas spotkania przybliżył uczniom swoją historię, opowiedział o przyczynie swojej niepełnosprawności oraz o tym, jak ważną rolę w jego życiu pełni sport, dzięki któremu jest szczęśliwym człowiekiem i jednym z najlepszych paraolimpijczyków w Polsce.
Bardzo dziękujemy panu Ryszardowi Tomaszewskiemu za przybycie do naszej szkoły a pani Karolinie Wijacie za zorganizowanie spotkania.

sztangista1sztangista2sztangista4

sztangista5