LEKCJE MUZEALNE W MUZEUM NARODOWYM

WP 20170112 10 35 52 Pro

12 stycznia  uczniowie liceum i technikum wzięli udział w lekcjach muzealnych w Muzeum Narodowym. Uczniowie technikum poznali różne instrumenty muzyczne funkcjonujące na przestrzeni wielu epok, m.in.: olifant, cytra chińska, lira czy lutnia. Licealiści obejrzeli wystawę malarstwa  pejzażowego polskich i europejskich artystów z okresu od średniowiecza aż do czasów współczesnych oraz wystawę ?YANG SHUANGLIN.

Współczesny chiński wenren: malarz i erudyta? . Dodatkowo uczniowie zostali zachęceni do odwiedzenia muzeum w sobotę  28 stycznia i udziału w warsztatach gry na cytrze oraz innych atrakcjach związanych z kulturą Chin.

[simple_gallery folder=”images/gallery/LEKCJE_MUZEALNE_W_MUZEUM_NARODOWYM/” width=”163″ height=”135″ class=”gallery ” imgclass=”thumbnail” scale=”5″]