Uczniowie klasy 2a liceum wybrali się na wystawę ?Sudek, Funke, Drtikol?Fotografia czeska i słowacka z kolekcji PPF”.

2

Mimo niesprzyjającej aury pogodowej, w środę 16 października grupa uczniów liceum z klasy 2a (profil fotograficzny) wybrała się pod opieką pani dr Agaty Ciastoń na wystawę ?Sudek, Funke, Drtikol?Fotografia czeska i słowacka z kolekcji PPF? w Galerii Foto-Gen.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć prace dziewiętnastu artystów z Czech i Słowacji, z których większość stanowiły oryginalne, unikatowe autorskie odbitki z lat 30. Była to dla nich doskonała możliwość, aby podziwiać zdjęcia takich klasyków czeskiej fotografii, jak: Frantisek Drtikol, Josef Sudek czy Jaromir Funke a także prześledzić realizacje fotograficzne utrzymane w nurcie: piktorializmu, modernizmu, surrealizmu, egzystencjalizmu, konceptualizmu i postmodernizmu.
Wizytę zwieńczyła ciekawa wymiana zdań i opinii uczestników wycieczki.

[simple_gallery folder=”images/z_życia_szkoły/2019/wystawa_PPF/” width=”150px” height=”150px” resize=”1″ scale=”5″]