14 czerwca odbyła się letnia edycja Szkolnego Przeglądy Artystycznego ROE

14 czerwca w naszej szkole odbyła się letnia edycja Szkolnego Przeglądy Artystycznego ROE. Uczniowie klasy dziennikarskiej przygotowali podsumowanie wydarzenia, które prezentujemy poniżej.

Równocześnie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom zaangażowanym w przygotowanie Przeglądu.

Autorami zdjęć są uczeń Max Starybrat oraz Dział Promocji ROE.

„Zgodnie z tradycją naszego liceum, jak co roku, odbył się kolejny “Szkolny Przegląd Artystyczny ROE” prezentujący umiejętności uczniów. Tegoroczna edycja obfitowała w różnego typu przejawy ekspresji artystycznej, poczynając od filmów, pokazów multimedialnych fotografii, wernisażu prac plastycznych, poprzez prezentację grafiki komputerowej, a kończąc na występach wokalnych i tanecznych.

Jako pierwsza wystąpiła Alicja Łukasiewicz z klasy 1g z piosenką „All i want a kodaline”. Po niej własną choreografię zaprezentowała Polina Vashchenko również z klasy z 1g. Z kolei Oleh Cherneha z 3a zaśpiewał utwór “Lost cause” zespołu Imagine Dragons.

W trakcie przeglądu klasy 1d, 2d oraz 1e zaprezentowały prace graficzne. Z kolei klasa 3a przygotowała wariację filmową na temat “Czerwonego Kapturka”, a horror na podstawie własnego scenariusza zmontowała klasa 2a.

Piosenkę o tęsknocie usłyszeliśmy w wykonaniu Maryi Larkovej oraz Kamila Bogusza z klasy 1g, a Dziyana Shramava z klasy 3a wystąpiła z własną choreografią.

Iście melancholijną piosenkę zaśpiewała Maryia Larkova. Po niej we własnej choreografii wystąpiły: Amalia Lytovchenko i Wiktoria Łabinowicz z  klasy 3 a. Natomiast Lada Zadorina zaprezentowała utwór Fleetwood Mac „The chain”. Duet Amelia Kozak i Klara Rosowska wystąpił z choreografią pani Zuzanny Nir. Kolejny duet, Kamil Bogusz i Ala Łukasiewicz, wyśpiewał piosenką „Nie szkodzi”.

“Moja i twoja nadzieja” – utwór zespołu „Hey” w wykonaniu klasy 1g – zakończył przegląd.”