Europejski Dzień Języków

26 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Święto zostało ustanowione w  2001 r. z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest m.in. zachęcenie do nauki języków obcych oraz propagowanie zróżnicowania kulturowego i lingwistycznego Europejczyków.

Z tej okazji uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne i plakaty o wybranych krajach europejskich w języku angielskim lub niemieckim. 26 września chętne osoby pojawiły się w szkole w przebraniach nawiązujących do danego kraju europejskiego.

Za organizację wydarzenia odpowiedzialny był zespół nauczycieli języków obcych w składzie: Pani Justyna Prus, Pani Viktoriia Semenets, Pan Jakub Bierwidis, Pani Wioletta Przybył oraz Pan Jan Szczerbik.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Uczniowie, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu zostali nagrodzeni oceną celująca za aktywność z języka angielskiego lub niemieckiego.