„Poezja nas łączy” w Liceum ROE.

13 marca w naszej szkole odbył się wieczór literacki „Poezja nas łączy”. Uczniowie Liceum ROE z klas przygotowawczych oraz uczestnicy kursów języka polskiego z klas ogólnodostępnych, zaprezentowali poezję i prozę (w językach: polskim, ukraińskim, niemieckim i angielskim) swoich ulubionych autorów: Wisławy Szymborskiej, Mariі Konopnickiej, Juliana Tuwima, Karola Wojtyły, Liny Kostenko, Tarasa Szewczenki, Heinricha Heine, Williama Shakespeare’a.

Spotkanie poprowadzili:
Alisa Fursa-Biletska (1F ) oraz Artem Honcharenko (1С).

Wystąpili: Alla Szynkarenko (1G), Lada Zadorina (1G),Yaroslav Ivanov (1G), Konstancja Madejczyk-Hordij (1B), Weronika Kyryczenko (1B ), Susanna Szewczyk(1B ), Mariia Konon (1F), Khrystyna Hnatiuk (1F), Mariia Ryzhuk (2D ), Krystyna Uzhva (2D), Valeriia Marenkova (3D ), Oleksandr Polubutkin (3D).
Oprawę plastyczną wydarzenia przygotowali: Krystyna Poletko (3Е), Sofiia Kuznietsova (3Е ), Sofiia Selepyna ( 2D ), Andrii Storoshchuk (1B ), Yaroslav Ivanov (1G ).

Spotkanie uatrakcyjniły piosenki, zaśpiewane przez uczniów przy akompaniamencie gitary, w językach: polskim, francuskim, białoruskim, ukraińskim i angielskim.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, uczestniczącym w wieczorze literackim. Dziękujemy również nauczycielkom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia, Paniom: Oksanie Kyryczenko, Yanie Polskiej, Ligii Ślęzak, Olenie Hontar, Wioletcie Przybył i Viktorii Semenets.