Przewodniczący samorządów uczniowskich Liceum i Technikum ROE wzięli udział we Wrocławskim Kongresie Samorządów Uczniowskich

16 stycznia nasi uczniowie- Kacper Michalec, przewodniczący samorządu Liceum ROE oraz Cyprian Oliwa, przewodniczący samorządu Technikum ROE, wzięli udział we Wrocławskim Kongresie Samorządów Uczniowskich, którego organizatorem była Młodzieżowa Rada Miasta Wrocławia.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ZS nr 1 przy ul. Słubickiej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele samorządów ze szkół średnich we Wrocławiu. Swoją obecnością Kongres zaszczycili m.in. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk , Przewodniczący Rady Miasta Wrocławia Sergiusz Kmiecik oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Wrocławia Ewa Wolak. Goście zwracali uwagę na to, jak ważne jest zaangażowanie w samorząd dla społeczeństwa obywatelskiego. Uczniowie i nauczyciele pracowali w osobno zorganizowanych dla nich panelach.