Rada Pedagogiczna, czyli wybrane uwarunkowania budowania zespołu pracowniczego

Rady pedagogiczne.

1.Nabywanie wiedzy i umiejętności w zakresie budowania i uwarunkowania efektywności pracy rady pedagogicznej.

1.      Ja, zespół nauczycieli i szkoła, czyli kilka słów o zespole pracowniczym, tożsamości oraz znaczeniu dla osiągania celów, realizacji zadań oraz współpracy w zespole.

2.      Kiedy razem, a kiedy osobno – o specyfice pracy w szkole.

3.      Znaczenie pracy zespołowej w podnoszeniu efektywności pracy szkoły.

·        uwarunkowania satysfakcjonującej współpracy w zespole pracowniczym

·        zalety i wady działania zespołowego

·        rola skutecznej komunikacji w budowaniu poczucia zespołowości, integrowaniu nauczycieli oraz w uzyskiwaniu  efektywności i satysfakcji z pracy.

·        Strategie działania, a efektywność i satysfakcja w pracy zespołów nauczycieli.

Warsztatowa forma prowadzenia zajęć, metody aktywizujące, scenki, symulacje, gry, casy, kwestionariusze, elementy wykładu interaktywnego.

Psycholog, wykładowca uczelni wyższych, doświadczony trener i asesor. Realizuje zajęcia dla kadry zarządzającej, nauczycieli, rad pedagogicznych oraz młodzieży,
z zakresu budowania i integracji zespołów, budowania relacji międzyludzkich, komunikacji, stresu, asertywności, technik wpływu społecznego, pracy metodami aktywizującymi. Posiada doświadczenie w zarządzaniu personelem, współtworzeniu polityki personalnej, a także polityki szkoleniowo-rozwojowej.