Uczniowie Liceum ROE wzięli udział akcji Żonkile 2024

19 kwietnia klasy: 1E, 2D, 2F i 3D Liceum ROE wzięły udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile 2024, upamiętniającej 81. rocznicę powstania w getcie warszawskim.
Uczniowie samodzielnie przygotowali kilkaset sztuk papierowych żonkili. Żółte kwiaty stały się symbolem akcji w nawiązaniu do wzruszającego gestu Marka Edelmana, jednego z przywódców powstania, który każdego 19 kwietnia składał żonkile pod pomnikiem Bohaterów Getta.

W przygotowanie wydarzenia w naszej szkole zaangażowania byli nauczyciele, Pani Oksana Kyryczenko, odpowiedzialna za kwestie organizacyjne oraz Pan Marcin Golema, który podczas spotkania w auli przybliżył uczniom historię powstania w getcie. Uczennice Weronika Kyryczenko (2B) oraz Yelizaveta Inadzian (2F) tłumaczyły na język ukraiński przedstawioną po polsku historię.
Zaprezentowany został również reportaż „Zdążyć przed Panem Bogiem”. Na zakończenie uczestnicy pozowali do wspólnych, pamiątkowych zdjęć.
Dziękujemy wszystkim osobom za udział w akcji.