Uczniowie z klas aktorskich odwiedzili studio filmowe ATM.

26 października uczniowie liceum z klas: 1A, 2A, 3A, 4A (profil aktorski), pod opieką Pana Michała Przybysza i Pani Joanny Jórdeczki, odwiedzili studio filmowe ATM na Bielanach Wrocławskich, znane z produkcji wielu filmów i popularnych seriali, m.in. „Świat wg Kiepskich”, „Pierwsza Miłość” czy „Lombard. Życie pod Zastaw”.
Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji i była dla uczestników niecodziennym i pouczającym doświadczeniem.
Dzięki otwartości pracowników ATM młodzież odwiedziła hale zdjęciowe i pomieszczenia ze scenografią do wielu kręconych tam seriali, m.in. „komisariat policji”, „plebanię” czy „salę sekcyjną”. Nasi licealiści obejrzeli również garderobę, rekwizytornię oraz stanęli na scenie głównej teatru ATM Scena na Bielanach, gdzie prezentowane są spektakle w wykonaniu czołowych aktorów, znanych z małego i dużego ekranu.

Wisienką na torcie okazała się możliwość uczestniczenia w próbach i nagraniach wybranych scen serialu „Pierwsza miłość”. Uczniowie dowiedzieli się i zobaczyli na czym, w praktyce, polega praca reżysera, jak aktorzy przygotowują się do ról oraz jak duża jest ekipa realizatorska.
Podczas przerwy między ujęciami młodzież miała okazję przywitać się i zrobić zdjęcia ze znanymi aktorami: Michałem Koterskim, Tomaszem Oświecińskim oraz Adamem Zdrójkowskim.
Wyjazd do studia filmowego okazał się wyjątkowy i pozostanie na długo w pamięci licealistów. Bardzo dziękujemy Grupie ATM za możliwość zorganizowania wspaniałej wycieczki dla naszych uczniów.