12 stycznia 2024 odbyła się zimowa edycja Szkolnego Przeglądu Artystycznego ROE

12 stycznia odbyła się zimowa edycja Szkolnego Przeglądu Artystycznego ROE, będąca podsumowaniem pierwszego semestru nauki. Scenariusz imprezy został przygotowany przez uczennice klasy dziennikarskiej, Konstancję Madejczyk- Hordij oraz Susanna Szewczyk, które również poprowadziły wydarzenie.

Program Przeglądu, tradycyjnie, był bogaty i zróżnicowany a uczniowie wraz z opiekunami zadbali o jego atrakcyjność. Zaprezentowana została wystawa wyróżniających się prac plastycznych, graficznych i fotograficznych. Uczniowie z klas 2A i 4B ( profil fotografii i realizacji obrazu) zadebiutowali z intrygującym projektem AVALON swojego autorstwa.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z piękną biżuterią, stworzoną przez Zuzannę Kopaniarz z klasy 4C.

Uczennice klasy 4A profilu aktorskiego, Kaja Koniarska i Izabela Zyguła, przeniosły publiczność w świat szekspirowskiego dramatu, odgrywając scenę z „Romea i Julii”.

W programie imprezy nie zabrakło również udanych pokazów tanecznych. W występach solowych można było obejrzeć uczennice klasy 1G, Polinę Vashenko i Anastasiię Zhyhulinę a w duetach: uczennice klasy 2C, Gabrielę Panek i Amelię Kozak, Dominikę Grzesik i Blankę Rozwadowską z klasy 1G oraz Dziyanę Shramavą i Nikole Smolarek z klasy 3A. W tanecznym trio, w choreografii Mariki Graby, zatańczyły uczennice klasy 2C, Marika Graba, Wiktoria Batkowska oraz Klara Rosowska.

W świetnych występach wokalnych zaprezentowały się:  Maryia Larkova i Alicja Łukasiewicz z klasy 1G oraz Antonina Bartoszewicz, Zuzanna Chuczyk i  Aleksandra Strzelczyk z klasy 4A. Zaśpiewały również uczennice, które nie są związane z profilem wokalnym- Lada Zadorina z 2F oraz Maja Mazurek z 2A.

Za oprawę dźwiękową  wydarzenia  odpowiedzialny był Cyprian Oliwa z Technikum ROE ( realizacja nagrań), któremu bardzo dziękujemy za wsparcie.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, sprawującym opiekę nad przygotowaniem uczniów do udziału w Szkolnym Przeglądzie Artystycznym ROE:

Pan Bartosz Mokrzycki – klasa fotograficzna
Pan Kazimierz Serwin- klasa dziennikarska
Pan Michał Przybysz- klasa aktorska
Pani Zuzanna Nir- klasa taneczna
Pani Klaudia Lewandowska  – klasa wokalna
Pani Ewa Głowacka- Romanow  – klasa plastyczna
Pan prof. Witold Owczarek – klasa projektowania graficznego

Na koniec, serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i osobom zaangażowanym w organizację i realizację imprezy. Zapraszamy na letnią edycję Przeglądu w czerwcu.