Liceum i Technikum ROE na wysokich pozycjach w Rankingu szkół przyjaznych osobom LGBTQ+ 2024

Liceum i Technikum ROE zdobyły wysokie pozycje w Rankingu szkół przyjaznych osobom LGBTQ+ 2024. W województwie dolnośląskim nasze liceum znalazło się na trzecim miejscu a technikum na czwartym.

Tegoroczna edycja Rankingu odbyła się pod hasłem „Szkoła zaufania” i skupiała się na tym, czy uczniowie w swoich szkołach mogą czuć się bezpiecznie oraz czy ufają nauczycielom i innym uczniom. Ranking utworzono na podstawie 20 tys. opinii osób z 16 województw. Oceniono w nim ponad 2 tysiące szkół. O miejscach szkół w Rankingu zadecydowały głosy młodzieży.

24 maja  w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie podsumowujące wyniki Rankingu. Na zaproszenie Dolnośląskiej Kurator Oświaty, Pani Ewy Skrzywanek, wzięły w nim udział Pani Anetta Prajzner, dyrektor Liceum i Technikum ROE oraz uczennice klasy 2B liceum, Konstancja Madejczyk – Hordij i Susana Szewczyk. W spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy i uczniowie innych, wyróżnionych szkół z Dolnego Śląska oraz Pani  Katarzyna Lubiniecka – Różyło, pełnomocniczka Wojewody Dolnośląskiego ds. równego  traktowania. Słowo wstępu wygłosił  wiceminister sprawiedliwości, Pan Krzysztof Śmiszek.

Nasze szkoły otrzymały dyplomy uznania od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dla szkoły przyjaznej LGBTQ+ oraz podziękowania za zaangażowanie w akcję wychowania w duchu otwartości i poszanowania godności ludzkiej.

Dziękujemy za wyróżnienie, a także za wszystkie oddane na nasze szkoły głosy.

Ranking szkół przyjaznych osobom LGBTQ+2024.TOP 10: