Liceum i Technikum ROE wzięły udział w ogólnopolskiej konferencji „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”, która odbyła się 7 czerwca 2024 roku w Muzeum Historii Polski. Podczas wydarzenia zostało poruszone wiele ważnych kwestii dotyczących profilaktyki zdrowia psychicznego, roli edukacji oraz kreowania polityki państwa przyjaznej dzieciom i młodzieży. Uczestnicy wymienili się doświadczeniami i pomysłami na dalsze działania.

Wśród gości znaleźli się m.in. Izabela Leszczyna – Ministra Zdrowia, Izabela Ziętka – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Monika Horna-Cieślak – Rzeczniczka Praw Dziecka wraz z Janem Gawrońskim – Społecznym Zastępcą Rzeczniczki Praw Dziecka, czy dr n. med. Aleksandra Lewandowska – Konsultantka Krajowa w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.

Organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom za udział w konferencji.