Maraton Pisania Listów

WP 20161212 11 29 29 ProOd 5  grudnia  nasi uczniowie biorą udział w Maratonie Pisania Listów, który odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wysyłane są  apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów zostanie napisanych, tym większa szansa, że uda się poprawić los danego bohatera lub bohaterki.

 

 

 

 

 

 

W Polsce listy są pisane  w całym kraju – w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury. Rezultaty Maratonu są widoczne od razu. Już w jego trakcie pojawia się wiele dobrych wiadomości – ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na  apele, złe prawo jest zmieniane. Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich – dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

 

 

[simple_gallery folder=”images/gallery/maratonpisanialistow/” width=”163″ height=”135″ class=”gallery ” imgclass=”thumbnail” scale=”5″] 

 

 

Do tej pory zebraliśmy w naszej szkole 269 listów !