Pokazy dyplomowe absolwentów Liceum ROE

26 kwietnia w Liceum ROE odbyły się pokazy dyplomowe absolwentów klas: aktorskiej, projektowania graficznego, wokalnej, tanecznej, plastycznej i fotograficzno- operatorskiej.
Wydarzenie prowadziły uczennice Karolina Kółeczko oraz Izabela Zyguła.

Zgromadzona w szkolnej auli publiczność miała okazję wysłuchania emocjonalnych utworów wokalnych, przygotowanych pod opieką Pani Klaudii Lewandowskiej, w wykonaniu solistów: Aleksandry Strzelczyk, Zuzanny Chuczak, Antoniny Bartoszewicz, Hanny Boguskiej i Tytusa Brzezińskiego (piosenka „Nie zapomnisz mnie”, którą zadedykował Panu dr Michałowi Ambrożowi) oraz duetu: Julia Sobasik – wokal, Tytus Brzeziński – akompaniament.

Zaprezentowany został film krótkometrażowy poruszający zagadnienie manipulacji, pt.„ Razem ze sobą nam do twarzy”, w którym udział wzięli uczniowie: Kaja Koniarska, Valeriia Marenkova, Karolina Kółeczko, Anastasiya Ledova, Julita Mierzwiak, Izabela Zyguła, Julia Wojnarowicz, Karol Gajda – Kaczyński, Andriy Konovalov. Film został nakręcony i zmontowany pod opieką Pana Michała Przybysza.

Krótki film przygotowali również uczniowie klasy tanecznej: Wiktoria Jarząbkowska, Kordian Marecki i Piotr Sawicki, którzy nagrali swój występ pod nadzorem Pani Zuzanny Nir.

Klasa plastyczna, prowadzona przez Panią Ewę Głowacką – Romanow, przygotowała wernisaż prac malarskich. Zaprezentowali się uczniowie: Amelia Bodakowska, Maria Borowiak, Nike Dyczek, Kira Haponova, Zuzanna Kopaniarz, Sofiya Krasko, Diana Kyselova- Milevska, Róża Kominek, Veronica Pereveslova, Katarzyna Stolarek, Maja Szulik, Wiktoria Wilk, Yevheniia Pravdiuk. Dodatkowo, Róża Kominek stworzyła wyjątkową kreację-suknię, którą można było podziwiać na manekinie.
Prezentacja prac graficznych została pokazana w formie multimedialnej. Swoje projekty, zrealizowane pod czujnym okiem Pana prof. Witolda Owczarka, przedstawili: Oliwia Zborowska, Eldar Akhmedov, Oleksandr Boiarov, Vladyslav Kotyk i Roman Pantelus.

Uczniowie klasy fotograficzno – operatorskiej: Adelina Krasnopolska, Natalia Tomczyk, Matylda Cholewińska, w ramach pracy dyplomowej, stworzyli wyjątkowe fotoksiążki. Jakub Gawlik swoją fotoksiążkę zaprezentował w formie performance pt. „Wstyd”.
Pracę uczniów koordynował Pan Bartosz Mokrzycki.

Na zakończenie imprezy, uczniowie w składzie: Zuzanna Chuczak, Aleksandra Strzelczyk, Julia Sobasik, Laura Nowakowska, Rebecca Arletti, Hanna Boguska, Roksana Galant, Antonina Bartoszewicz i Tytus Brzeziński, zaśpiewali wspólnie piosenkę zespołu ABBA „Slipping Through My Fingers”.
Za scenariusz, reżyserię i efekty specjalne wydarzenia była odpowiedzialna Pani Klaudia Lewandowska a za nagłośnienie – Cyprian Oliwa. Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy naszym wszystkim Absolwentom za wspaniałe pokazy, zaangażowanie oraz pracę włożoną w ich przygotowanie. Życzymy Wam realizacji swoich pasji oraz dalszego rozwoju twórczego. Dziękujemy również nauczycielom i opiekunom artystycznym przedsięwzięcia.