Uczniowie Technikum ROE wezmą udział w konkursie na projekt gazetki strajkowej ?Bibułą walczę?

36884c1d5669278a4ece6ae906548804f8ea3b0b

Uczniowie Technikum ROE będą reprezentować szkołę i wezmą udział w konkursie na projekt gazetki strajkowej ?Bibułą walczę?, którego organizatorem jest Centrum Historii Zajezdnia.

Nielegalne ulotki i prasa, czyli tzw. ?bibuła? ? to nimi opozycja walczyła w czasach komunizmu. Teraz to nasi uczniowie staną się redaktorami gazety, której nie dotkną ręce cenzury! Sami przedstawią wydarzenia z wrocławskiego strajku w zajezdni nr VII w roku 1980.

Projekt gazety należy stworzyć do dnia 31 grudnia. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą się jeszcze zgłaszać bezpośrednio do opiekuna konkursu, którym jest Pani Irena Kopras, nauczycielka historii.

Informacja o konkursie dostępna jest na stronie organizatora – tutaj